TV ve Basın Neler Söylüyor

Ev & Bahçe Televizyonu CatGenie’yi “Onu İstiyorum” programında sundu.

YAPIMCI: Kedinizin size sağladığı şefkat ve arkadaşlıktan dolayı çok sevebilirsiniz, fakat o tuvaletini yaptıktan sonra kabını yıkamak inanıyorum ki güzel bir şey değil.

Kedi Dostu: Tuvalet kabının içindeki topaklar, koku, hertarafa dağılan küçük parçacıklar, onların tozu, korkunç. Nefret ediyorum.

YAPIMCI: Eğer bir dileğiniz olsa ve birdaha hiç tuvalet kabının yanına gitmeseniz ve CatGenie bunu garanti etse. Kendi kendini yıkayan ve temizleyen kedi tuvaleti.

Kedi Dostu: Bu kedi tuvaletinde ençok sevdiğim şey, bir daha kedi kumuna dokunmayacak olmamdır.

YAPIMCI: Bu ileri teknoloji lazımlıkta kedinizin rahatlığı için klasik kedi kumu yerine kalıcı yıkanabilir granül kullanılıyor. Kedinizin çişi granülün ve tuvalet kabının alt yüzeyindeki yuvaların arasından en alttaki hazneye gider. Kedinizin dışkılarını ise mekanik el dediğimiz elekli kürek toplayarak atık haznesine yollar, orada da sihirli bir şekilde sıvılaştırılarak evin pis su giderinden gönderilir.

Sterilize(dezenfetan) işlemi Dezenfektan Kartuş ile yapılır.Yıkama işlemini otomatik yıkamaya programlayabilirsiniz veya başlat düğmesine basarak kendiniz çalıştırabilirsiniz.

T-Adaptörler sizin soğuk suya bağlanmanıza yardımcı olur; su boşaltma hortumu sıvılaştırılmış atıkları ya tuvalete yada çamaşır makinesı giderine taşıyarak evden dışarıya atar.

Rick: Montajı çok kolay. Kısaca eğer siz bahçe hortumunu musluğa bağlayabiliyorsanız, CatGenie’nin montajınıda yapabilirsiniz.

YAPIMCI: Her şey içerisine dahil komple paket birkaç yüz $ geliyor

Geriye sadece birtek şey kalıyor oda kedinizi sifon çekmeye alıştırmanız.

Tüm Yeni Kedi Köpek Ürünleri Global Pet Expo’da Sergileniyor
Steve Dale’nin Yazısı

Çin’de üretilen köpek mamasından tutun da kedi tuvaletine, kedi,köpek üzerinde taşımak için üretilmiş en son model para keselerine kadar, Steve tüm bezersiz,yeni bulunmuş kedi köpek ürünlerinin kokusunu Global Pet Expo’da aldı.

San Diego, CA. Hiçbirşey Mart 23-25 arası San Diego Convention Center ‘da yapılan Gobal Pet Expo gibi olamaz. Amerika Evcil Hayvan Ürünleri Üreticileri Derneği (The American Pet Product Manufacturer’s Association) ile Evcil Hayvan San. Dağıtım Derneği (Pet Industry Distributor’s Association) tarafından hazırlanan ve 24 ülkeden 690 firmanın katılımıyla gerçekleşen bir fuardır. 700 ün üzerinde evcil hayvan ürünü sergilenmektedir. İşte size küçük bir örnek:

CatGenie, Dünyanın ilk ve tek kendi sifonunu çeken ve kendini temizleyen kedi tuvaleti. Siz ya da köpeğiniz bile evinizdeki mevcut tesisata bağlayabilirsiniz. Kediler tuvalete benzeyen bir kab kullanıyorlar. Gerçekten, bu ürün kediler için bir tuvalet. Siz CatGenie’nin ne zaman veya ne kadar çalışmasını isterseniz ona göre önceden programlayabiliyorsunuz veya istediğiniz zaman kendiniz başlatabiliyorsunuz. Kedi kumu değiştirmenize gerek kalmıyor, tuvalet kabının içindeki granül her sifonu çektiğinizde direk olarak yıkanıyor.

Hijyen ve Doğa Dostu( Kedi kumunu arazi doldurmaya göndermiyor) çok ucuza mal olmuyor. CatGenie birkaç yüz $ alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir daha kedi kumu ihtiyacınız ve onu temizlemekle vakit kaybetmenize gerek kalmayacak, zamanla, zaten kendi parasını kendi çıkaracak. Ümit ediyoruzki bu yıkama sistemi (her sifondan sonra granüllerin yıkanması) bir şekilde gerçekten kedi CORONAVIRUS’unu öldürür. Bu virüs direk kedi kakasından yayılır ve kedilerin klasik tuvalet kaplarının içindeki kumda da yaşamlarını bir süre devam ettirirler. Çoğu zaman kedi yavrularını etkilerler, bu virüs oldukça iyi huyludur, sadece küçük bir orandaki kedide CORNAVIRUS mutasyona uğrayarak genelde öldürücü olan feline infectious peritonitis (FIP) ‘a dönüşür. Bilim adamlarının bu konuda araştırma yaparak bizlere CatGenie’nin yıkama işlevinin virüsleri öldürdüğünü ve böylece FIP virüsünün yayılma ihtimalinin azaldığını belirtmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgiyi www.catgenie.com.tr den öğrenebilirsiniz, veya 0212 526 20 77 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Kedilerin Yaşamını Kolaylaştırıyor
Kedi tuvaletlerinde artık üstün teknoloji kullanılıyor ve hiç olmadığı kadar kolay.


Gina Spadafori tarafından hazırlanmıştır,
Cox Haber Servisi

Yeni bir evcil hayvan ürünü için o kadar çok şey içeriyorki, benim hayretle bakmamı azaltmıyor, fakat yeni CatGenie (www.catgenie.com.tr) nin çalışması aynı bahsettiğim gibi.

Otomatik kedi tuvaleti her şeyi yapıyor, kakaları alıyor, kanalizasyon sistemine gitmesini düzenliyor, çalkalayarak emici olmayan granülleri yıkıyor, ve sonra bir daha başlamadan önce kendisini kurutuyor. Geçtiğimiz ay San Diego’da yapılan Global Pet Expo’da, CatGenie’nin her yıkama evresine bön bön baktım. Ve tekrar baktım. Ve tekrar baktım.

Bu durumda olan sadece ben değildim. Üç gün sürecek büyük evcil hayvan sanayi fuarı bir saat önce açıldı, ve CatGenie standının etrafındaki kalabalık net olarak bize gösterdiki bu ürüne ilgi beklenenden çok daha fazla olacak.

Kendime hatırlattım , bu sadece bir kedi tuvaleti. birkaç yüz $’lık bir kedi tuvaleti, paralar direk olarak bizim rahatlığımız için harcanıyor. Kedimiz bu yeni tuvaleti beğenmese bile bizim ne düşündüğümüz ve ne harcadığımız önemli değil , bunun yanı sıra firma 15000 kediyle CatGenie’yi test ettiklerini söylüyor. Bu ürün 2-3 haftaya kadar piyasaya çıkmış olacak, ben hala CatGenie’nin çok uzun zamandır gördüğüm en muhteşem evcil hayvan ürünü olduğunu düşünüyorum, belkide piyasadaki olabilecek tek otomatik kedi tuvaleti.